Kanpur, Kanpur Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09ADNPA9848C1ZC
Call 08047643095 90% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 7x8x1.5 Inch |
| Box Style | Top - Bottom |
| Suitable For | Necklace Set, Necklace |
| Inside Padding/Lining | Foam with Cutouts |
| Color | Green, Red, Blue, Pink, Brown, Golden, White, Maroon |
| Customization | Logo Printing, Foil Stamping |
| Country of Origin | India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Application | Jewelry Box |
| Features | Simple |
| Surface Coating | Matte Finish |
| Jewelry Type | Pendant Set, Necklace Set |
| Box Style | Magnetic |
| Shape | Rectangular |
| Paper Grades(Outer / Inner Liners) | Waste Based Liners |
| Color | Multi Color |
| Brand | AGNI |
| Property | Biodegradable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Box For | Anklet |
| Material | Cardboard |
| Paper Grades(Outer / Inner Liners) | Waste Based Liners |
| Box Style | Slider / Drawer |
| Box Type | Sliding |
| Thickness | 1.5mm |
| Surface Coating | Matte Finish |
| Compartment Type | Foam Lined |
| Interior Material | Velvet & Foam |
| Color | Red |
| Brand | Agni |
| Size | 240 x 65 x 40 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cedboard |
| Box Type | Top Bottom |
| Inner Lining | Velvet & Foam |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Usage/Application | Pendant Packaging |
| Paper Grades(Outer / Inner Liners) | Waste Based Liners |
| Box Shape | Rectangular |
| Ideal For | Gift |
| Finish | Matte |
| Size/Dimension | 150 x 125 x 40 mm |
| Shape | Rectangle |
| Design Pattern | Plain |
| Brand | Agni |
| Surface Coating | Matte Finish |
| Property | Biodegradable |
Elegant Top Bottom Pendant Box by Agni, ideal for stylish pendant packaging, available in a variety of colors for gifting purposes.
View Complete details