Kanpur, Kanpur Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09ADNPA9848C1ZC
Call 08047643095 90% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 7x8x1.5 Inch |
| Box Style | Top - Bottom |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Color | Red |
| Suitable For | Necklace, Pendant Set, Necklace Set |
| Inside Padding/Lining | Velvet & Foam |
| Size/Dimension | 230 x 205 x 40 mm |
| Shape | Rectangle |
| Design Pattern | Printed |
| Brand | Agni |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 8.5*7*1.5 |
| Box Style | Top - Bottom |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Usage/Application | Necklace Packaging |
| Color | Blue |
| Suitable For | Necklace, Necklace Set, Pendant Set |
| Inside Padding/Lining | Foam with Cutouts |
| Size/Dimension | 205 x 180 x 40 mm |
| Shape | Rectangle |
| Design Pattern | Printed |
| Brand | Agni |
| Closure Type | Top & Bottom |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 7x8x1.5 Inch |
| Box Style | Top - Bottom |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Color | Black |
| Suitable For | Necklace, Necklace Set, Pendant Set |
| Inside Padding/Lining | Velvet & Foam |
| Size/Dimension | 230 x 205 x 40 mm |
| Shape | Rectangle |
| Design Pattern | Printed |
| Brand | Agni |
| Closure Type | Top & Bottom |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 7x8x1.5 Inch |
| Box Style | Top - Bottom |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Usage/Application | Necklace Box Packing |
| Suitable For | Pendant Set, Necklace Set, Necklace |
| Inside Padding/Lining | Velvet & Foam |
| Ideal For | Gift |
| Color | White, Red, All Colors, Blue, Pink, Black, Green, Golden, Grey, Maroon, Brown |
| Size/Dimension | 205 x 180 x 40 mm |
| Design Pattern | Printed |
| Brand | Agni |
| Country of Origin | Made in India |
Versatile top-bottom Kappa Board necklace jewelry boxes, available in assorted colors, ideal for elegant gift packaging and secure necklace storage.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Box Style | Top - Bottom |
| Usage/Application | Nacklace Packaging |
| Suitable For | Necklace Set, Pendant Set, Necklace |
| Inside Padding/Lining | Velvet & Foam |
| Ideal For | Gift |
| Color | Blue, Grey, Golden, White, As per choice, Red, Maroon, Pink, Brown, Green, Black |
| Size/Dimension | 230 x 205 x 40 mm |
| Design Pattern | Plain |
| Brand | Agni |
| Surface Coating | Matte Finish |
| Property | Biodegradable |
Large top-bottom jewelry packaging box for Big Necklaces, made from sustainable waste-based liners, ideal for elegant gift presentation.
View Complete details