Kanpur, Kanpur Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09ADNPA9848C1ZC
Call 08047643095 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Kappa Board |
| Box Style | Top & Bottom Lid |
| Box Type | Top-Bottom (Lid-off) |
| Size (LxWxH) | 2 x 2 x 1.5 inch |
| Size (L x W x H) | 2x2x1.5 inch |
| Surface Finishing | Varnish, Spot UV, Gloss Lamination, Emboss / Deboss, Matte Lamination, Gold/Silver Foil |
| Interior Material | Foam |
| Material Thickness | 1.5 mm |
| Color | Red |
| Inner Holder/Insert | Foam (EVA/EPE) |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 50 x 50 x 40 mm |
| Brand | Agni |
| Ideal For | Gift |
| Usage/Application | Ring Packaging |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Box Type | Top-Bottom (Lid-off) |
| Jewellery Box Material | Cardboard |
| Size (L x W x H) | 2x2x1.5 inch |
| Interior Material | Velvet & Foam |
| Size/Dimension | 2 x 2 x 1.5 inch |
| Shape | Square |
| Brand | Agni |
| Ideal For | Gift |
| Usage/Application | Ring Packaging |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Box Type | Magnetic |
| Size (L x W x H) | 2x2x1.5 inch |
| Interior Material | Velvet & Foam |
| Color | Purple |
| Surface Coating | Matte Finish |
| Usage/Application | Ring Packaging |
| Size/Dimension | 2 x 2 x 1.5 inch |
| Shape | Square |
| Paper Grades(Outer / Inner Liners) | Waste Based Liners |
| Brand | Agni |
| Property | Biodegradable |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Cardboard |
| Box Type | Magnetic |
| Size (L x W x H) | 2x2x1.5 inch |
| Interior Material | Velvet & Foam |
| Color | Red |
| Size/Dimension | 50 x 50 x 40 mm |
| Shape | Square |
| Design Pattern | Printed |
| Usage/Application | Ring Packaging |
| Brand | Agni |
Additional Information:
View Complete details